Kronika

 

27 września 2007 r, IX Rocznica powołania Oddziału Związku Szlachty Polskiej we Wrocławiu

Tak jak w poprzednich latach, tak i w tym roku członkowie Oddziału Związku we Wrocławiu spotkali się 27 września w kolejnym pałacu - tym razem na terenie Wielkopolski, aby skonsumować obiad i odbyć zebranie organizacyjne.
 
Na zaproszenie Juliusza księcia Czartoryskiego, naszego członka, przebywaliśmy w zamku Jego przodków - w Rokosowie koło Gostynia. Zamek  zbudowany w połowie XIX w., w stylu gotyku romantycznego, dla Józefa hr. Mycielskiego, przez kilka pokoleń był rezydencją książąt Czartoryskich.
Oprócz czlonków ZSzP w spotkaniu brali udział zaproszeni goście: przedstawiciele Śląskiego Towarzystwa Genealogicznego, Prezes wrocławskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego i członek Związku Pan Roman Kwiatkiewicz z małżonką oraz pani redaktor A. Fastnacht-Stupnicka, która dokonała promocji swojej ostatnio wydanej książki p.t. "Od św. Jadwigi do Marka Hłaski".
Ciekawe było również wystąpienie p. P. Petera ze Śląskiego Towarzystwa Genealogicznego, który przedstawił drzewo genealogiczne Czartoryskich 20 pokoleń wstecz - od dziadka W. Ks. Giedymina.
Po części konsumpcyjno-organizacyjnej uczestnicy spotkania oprowadzani przez księcia Juliusza zwiedzili pomieszczenia zamkowe.

Mieczysław Kopeć h. Kroje
Prezes
Oddziału ZSzP we Wrocławiu
fot: Adam Biliński

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com