Kronika

 

7 marca 2007 r., Wykład p. dr. A. Boguckiego "Polskie osadnictwo wojskowe na Kresach II Rzeczypospolitej" i spotkanie Członków Związku Szlachty Polskiej

Dnia 7 marca 2007 r. w Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie członków Związku Szlachty Polskiej i Bydgoskiego Towarzystwa Heraldyczno Genealogicznego.

W spotkaniu uczestniczyło 20 osób. Pan Andrzej Bogucki wygłosił wykład pt. „Polskie osadnictwo wojskowe na Kresach II Rzeczypospolitej Polskiej”. Po wykładzie, członkowie Związku Szlachty Polskiej spotkali się przy kawie w Kawiarni „Kaskada”. Na spotkanie przybyli z Bydgoszczy: p. Andrzej Bogucki, p. Romuald Kromplewski z żoną Elżbietą, p. Karol Rawicz-Kostro i z Torunia: p. Tomasz Kozłowski i p. Michał Wazgird. Swoją nieobecność usprawiedliwili: p. Michał Styp- Rekowski i p. Jarosław Janczewski. Podczas spotkania omówiono działalność członków Związku Szlachty Polskiej w województwie kujawsko-pomorskim. Członkowie z Bydgoszczy i Torunia ustalili, że siedziba oddziału może być w Bydgoszczy lub Toruniu. 

W najbliższym czasie obecni na spotkaniu członkowie przeprowadzą rozmowy i będą się starać wskazać kandydatów do władz przyszłego oddziału. Jeśli powyższe ustalenia się powiodą, zaplanowano formalne spotkanie założycielskie oddziału na zamku w Bierzgłowie.

Andrzej Bogucki h. Awdaniec
Reprezentant Regionalny Związku
w Bydgoszczy

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com