Kronika 201011 listopada 2010 obchody 92 rocznicy odzyskania Niepodległości z udziałem delegacji Oddziału Gdańskiego ZSzP.

W dniu 11 listopada 2010r. na zaproszenie wojewody pomorskiego delegacja Oddziału Gdańskiego Związku Szlachty Polskiej  wzięła udział w oficjalnych obchodach 92 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Odbywające się na placu przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego uroczystości rozpoczęło okolicznościowe przemówienie wojewody pomorskiego p. Romana Zaborowskiego, po którym nastąpił apel poległych oraz wręczenie odznaczeń i nominacji na wyższe stopnie oficerskie. Uczestniczące w uroczystości delegacje, w asyście żołnierzy wojsk lądowych RP, złożyły następnie u stóp pomnika wieńce i wiązanki kwiatów. Delegacja Związku Szlachty Polskiej w składzie: Bogdan Ciundziewicki, Witold Forkiewicz, Krzysztof Leśniewski, Katarzyna Styrna, oficjalnie zaprezentowana przez prowadzącego ceremonię, złożyła wiązankę ozdobioną biało-czerwoną szarfą z napisem ‘Związek Szlachty Polskiej Oddział Gdańsk’.


Po tej uroczystości odbyła się w centrum Gdańska Parada Niepodległości, a o godz. 12.00 Mszę Świętą w intencji Ojczyzny odprawił w Bazylice Mariackiej ks. abp. Leszek Sławoj Głódź. Na zakończenie na gdańskim Długim Targu zostało zaprezentowane przedstawienie historyczne z udziałem orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej. 


Bogdan Ciundziewicki 
Prezes O/Gd ZSzP

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

8 listopada 2010 r., sesja naukowa poświęcona historii rodu Rostworowskich h. Nałęcz

Dnia 8 listopada 2010 r. w auli Wyższej Szkoły Filozoficzno - Pedagogicznej w Krakowie odbyła się sesja naukowa poświęcona historii rodu Rostworowskich, której towarzyszyła wystawa - "Bog i Ojczyzna - Rostworowscy". W uroczystości uczestniczyła Pani Norberta Tendera-Mocarska h. Łada - Prezes Krakowskiego Oddziału ZSzP.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Więcej…
 

X Moniuszkowski Festiwal Podlasia

Związek Szlachty Polskiej po raz kolejny objął Honorowy Patronat nad dziesiątym już Moniuszkowskim Festiwalem Podlasia, który odbywać się będzie w okresie 10-28 listopada b.r. w Białymstoku. Głównym organizatorem wydarzenia jest Białostockie Towarzystwo Śpiewacze im. Stanisława Moniuszki, którego prezesem jest W. Pani Halina Elżbieta Dębkowska – Członek Związku Szlachty Polskiej.

Zapraszamy wszystkich Państwa do uczestnictwa w wydarzeniach, których dokładny plan załączamy na forum Związku Szlachty Polskiej w temacie X Moniuszkowski Festiwal Podlasia.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

ŚP Zofia MorawskaZ głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Ś.P. Zofii Morawskiej  

Rodzinie Zmarłej, wszystkim Jej Bliskim i Środowisku Lasek składamy najszczersze kondolencje. 

Zarząd Główny Związku Szlachty Polskiej

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

17 lipca 2010 r., przedstawiciele ZSzP gośćmi „Wieczoru Grunwaldzkiego” w Radiu Niepokalanów

W dniu 17 lipca 2010 r. panowie Michał Niemirowicz-Szczytt – Członek Zarządu Głównego ZSzP, Jerzy Łucki – Przedstawiciel Regionalny ZSzP w Kanadzie oraz Kaj Małachowski – konsultant ZSzP ds. heraldyki wzięli udział w audycji zatytułowanej „Wieczór Grunwaldzki”, emitowanej w Radiu Niepokalanów.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Więcej…
 
Strona 2 z 7