Kronika

 

Bóle fantomowe - stanowisko ZSzP

Zachęcamy Państwa do zapoznania się ze stanowiskiem Związku Szlachty Polskiej w sprawie artykułu red. Jędrzeja Winieckiego zatytułowanego „Bóle fantomowe” (http://www.polityka.pl/kraj/analizy/1552617,1,polskie-pany.read), który ukazał się w tygodniku POLITYKA (nr 34 (2921)). Artykuł zawiera krytyczną ocenę polskiej obecności na Kresach – i to zarówno w ujęciu historycznym, jak i współczesnym.

Jako stowarzyszenie stawiające sobie za cel m.in. ochronę polskiego dziedzictwa historycznego poczuliśmy się zobowiązani zareagować na powyższy tekst i dlatego też w odpowiedzi przedstawiliśmy redakcji POLITYKI stanowisko Związku, które przygotował dr Łukasz Lubicz-Łapiński – Prezes Oddziału ZSzP w Białymstoku.

Jest nam niezwykle miło, że nasze stanowisko dotarło do p. Jędrzeja Winieckiego – autora kontrowersyjnego artykułu, który przesłał nam dodatkowe wyjaśnienia, odnosząc się w ten sposób do naszych uwag i zarzutów. Za zgodą zainteresowanego pozwalamy sobie upublicznić adresowany do nas e-mail, aby w ten sposób lepiej mogli sobie Państwo wyrobić pogląd na to, której stronie przyznać rację w tej jakże ciekawej i utrzymanej na wysokim poziomie dyskusji.

Zarząd Główny ZSzP

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com