Kronika

 

Konferencja w 150. rocznicę Powstania styczniowego

Miło nam poinformować Państwa, że w dniu 26 stycznia br. z sukcesem odbyła się konferencja:

POWSTANIE STYCZNIOWE – POLAK I JEGO MARZENIA. Losy jednostki na tle wydarzeń powstania 1863 roku

Organizatorem konferencji był Związek Szlachty Polskiej, a partnerami konferencji - Muzeum Niepodległości oraz Narodowe Archiwum Cyfrowe. Konferencja odbywała się pod patronatem honorowym Marszałka Senatu RP.

Miała ona charakter otwarty i spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem uczestników. Według naszych wyliczeń w sali konferencyjnej zgromadziło się ok. 170 osób.

W konferencji wziął udział m. in. p. Jan Lityński - doradca Prezydenta RP, który odczytał list od Prezydenta adresowany do uczestników konferencji. Na sali obecni byli również byli Prezydenci miasta stołecznego Warszawy pp. Stanisław Wyganowski oraz Marcin Święcicki, potomkowie powstańców styczniowych, a także Członkowie Związku Szlachty Polskiej i wiele innych zacnych osób.

Dziękujemy serdecznie naszym prelegentom:

  • p. dr Jolancie Załęczny,
  • p. Barbarze Wachowicz,
  • p. dr Tomaszowi Jaszczołtowi,
  • p. Januszowi Ramotowskiemu,
  • p. Adamowi Pszczółkowskiemu,
  • p. red. Piotrowi Szymonowi Łosiowi

bez których społecznego zaangażowania i pracy włożonej w przygotowania do konferencji nigdy nie doszłaby ona do skutku.

Niestety z przyczyn osobistych swój udział w konferencji musiał odwołać zaproszony prelegent p. dr Łukasz Lubicz-Łapiński.

Wyrażamy wdzięczność Prezydentowi RP Bronisławowi Komorowskiemu, Marszałkowi Senatu RP Bogdanowi Borusewiczowi, dr Tadeuszowi Skoczkowi - Dyrektorowi Muzeum Niepodległości w Warszawie oraz dr Wojciechowi Woźniakowi - Dyrektorowi Narodowego Archiwum Cyfrowego za to, że poprzez swoje decyzje i działania przyczynili się do nadania naszej konferencji odpowiedniej rangi oraz rozgłosu.

Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami z konferencji. Już wkrótce na niniejszej stronie internetowej znajdą Państwo także obszerniejszą relację z konferencji.

Zarząd Główny ZSzP

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com