Tomasz JAXA-CHAMIEC h. Gryf

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Oddziału Związku Szlachty Polskiej w Warszawie 


tomasz-jaxa-chamiec
Urodziłem się w Warszawie w 1955 roku. Wychowywałem się w podwarszawskim wówczas Aninie, tam skończyłem szkołę podstawową i liceum ogólnokształcące. Studia w Warszawskiej Akademii Medycznej. Obecnie adiunkt habilitowany, ordynator Oddziału Wczesnej Rehabilitacji jednej z warszawskich Klinik Kardiologii. Zarówno doktorat w 1992 roku, jak i habilitacja w roku 2007 związane z tematem leczenia chorych z zawałem serca.

Jestem autorem lub współautorem ponad 70 publikacji międzynarodowych i krajowych, zarówno oryginalnych jak i poglądowych. Wykładowcą na kursach szkolących lekarzy w dziedzinie kardiologii i chorób wewnętrznych.

Członek NSZZ Solidarność od 1980 roku. Vice przewodniczący Uczelnianej Komisji Zakładowej w latach 1989-1992. Delegat do regionu Mazowsze.

Członek Związku Szlachty Polskiej od 2007 roku.

Od czerwca 2012 roku Kawaler Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego w Jerozolimie

Od lat w wolnych chwilach interesuję się genealogią, muzyką i sportem. Od dzieciństwa gram w tenisa, jeżdżę, a ostatnio także podchodzę ( ski-touring) na nartach. Żonaty, troje dzieci. Żona Ewa artysta plastyk i architekt wnętrz, córka Maria konserwator malarstwa mieszka i pracuje obecnie w Padwie, syn Marek architekt pracuje w Warszawie oraz Joanna studentka Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu SGGW w Warszawie.

 


Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com