Gala Finałowa Konkursu o statuetkę Platerki

logo-platerki-170ZAPRASZAMY NA CHARYTATYWNY BAL PLATEREK

19 maja 2012 roku, (sobota), godz.19:30

POŁĄCZONY WRAZ Z FINAŁEM KONKURSU O STATUETKĘ PLATERKI

Podczas balu odbędzie się uroczyste wręczenie "Statuetek Platerki" Laureatom publicznego konkursu wyróżniającego osoby, które aktywnie działają na rzecz kobiet oraz są wzorem do naśladowania.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Więcej…
 

Konkurs "Z rodzinnego albumu - w poszukiwaniu korzeni"

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami dotyczącymi konkursu "Z rodzinnego albumu - w poszukiwaniu korzeni", organizowanego przez Centrum im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku. W powyższy projekt zaangażowany jest również p. Łukasz Lubicz-Łapiński - Prezes Białostockiego Oddziału ZSzP. Plakat Ulotka

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Patronat ZSzP nad II Konkursem Historycznym "Rzeczpospolita w dobie Sejmu Wielkiego"

Szanowni Państwo!

Mamy zaszczyt poinformować Państwa o tym, że Związek Szlachty Polskiej objął oficjalny patronat nad II Konkursem Historycznym „Rzeczpospolita w dobie Sejmu Wielkiego”, organizowanym przez Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego. Nasz Związek ufundował również nagrodę w wysokości 1000 zł dla zdobywcy III miejsca w powyższym konkursie.

Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Sejmu R.P. i przeznaczony jest dla młodzieży szkolnej. Zadaniem uczniów jest napisanie i przesłanie organizatorom do dnia 1 marca b.r. krótkiego eseju na jeden z trzech tematów:

  • Miasta i mieszczaństwo polskie a działalność ustawodawcza Sejmu Wielkiego,
  • Wybitna osobowość Rzeczpospolitej w dobie Sejmu Wielkiego,
  • Wielkie Księstwo Litewskie wobec Konstytucji 3 maja.


Autorzy najlepszych esejów (ocenianych przez sztab wybitnych znawców tematu) zostaną zakwalifikowani do finału, który odbędzie się w dniu 10 kwietnia tego roku na Zamku Królewskim w Warszawie i będzie miał charakter testu. Spośród finalistów wyłonieni zostaną zwycięzcy Konkursu.

Konkursowi patronuje wiele wybitnych postaci, ze świata kultury oraz historyków. Obok p. Bronisława Komorowskiego, Marszałka Sejmu R.P. są to m.in. ks. Adam Boniecki, prof. Norman Davies i prof. Henryk Samsonowicz.

Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego zrzesza osoby, których przodkowie zasiadali w Izbie Poselskiej i Senacie w czasie tzw. Sejmu Czteroletniego, który uchwalił Konstytucję 3 Maja – pierwszą w Europie, a drugą na świecie nowoczesną ustawę zasadniczą.

Z poważaniem,

Henryk Grocholski
Zenon Ilcewicz
Wojciech Wiszowaty
Michał Niemirowicz-Szczytt
Henryk Wąsowski

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
Strona 8 z 8