Cmentarz Stary pod wezwaniem Św. Rocha w Skierniewicach
Stary cmentarz w Skierniewicach jest już nieczynny od wielu lat. Praktycznie jego pozostałości można uznać za lapidarium, na którym zachowało się stosunkowo dużo zabytkowych nagrobków z piaskowca i innych szlachetnych materiałów kamieniarskich.
Skierniewicki cmentarz posiada na swoim obszarze garść szlacheckich nagrobków. Przy ścianie kościoła cmentarnego, po jego prawej stronie znajduje się żeliwny pomnik na podstawie z piaskowca. Poświęcono go Bolesławowi Janowi Baumanowi, urodzonemu w Krakowie (* 31 V 1839 - † 12 V 1847). Na kamiennej podstawie znajduje się wypukłorzeźbiony herb Lubicz, nad którym umieszczono hełm.
Opodal, już w cmentarnej kwaterze usytuowany jest bezstylowy pomnik na grobie "dziedzica wsi Kamiona" Franciszka Szynda(r) ? (l. 46, † 10 VIII 1842)
Kilkanaście metrów dalej położony jest płaski nagrobek z dwiema potężnymi płytami z piaskowca z rozetami w rogach. Pod lewą z nich spoczął Telesfor Tabaczyński (l. 56, † 27 XII 1895) - sędzia i obywatel ziemski. Pod lewą pochowano Emilię z Rudnickich - 1mo Tabaczyńską, 2do voto Morzycką (l. 83, † 13 VI 1895).
Niedaleko od bramy wejściowej po lewej stronie cmentarza (patrząc od bramy) znajduje się płyta z piaskowca ku czci Ignacego Leszczyńskiego († 4 VIII 1875) - obywatela ziemskiego. Opodal widoczna jest podobna stylistycznie płaska płyta z piaskowca ufundowana przez żonę i kolegów Edwardowi Lubicz-Horomańskiemu († 2 I 1901) - emerytowi DŻWW (zapewne chodzi o Drogę Żelazną Warszawsko - Wiedeńską).
Niedaleko kościoła cmentarnego, pod skromnym pomniczkiem z piaskowca spoczął Roman Niemirycz (l. 68, † 4 XII 1880) - oficer b. Wojska Polskiego i obywatel ziemski.