V Zawody Strzeleckie Oddziału ZSzP w Zambrowie

Zapraszamy do udziału w V Zawodach Strzeleckich organizowanych przez Związek Szlachty Polskiej Oddział w Zambrowie. Zawody odbywają się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Zambrów i Burmistrza Miasta Zambrów.
Zawody główne składać się będą z dwóch konkurencji:
– Pistolet Centralnego Zapłonu,
– Karabin Centralnego Zapłonu.
Uczestnicy będą rywalizować w dwóch klasyfikacjach: Członkowie ZSzP oraz Sympatycy. Liczyć będzie się suma punktów uzyskanych w obu konkurencjach: pistoletowej i karabinowej. Oddanych zostanie 8 strzałów z każdej broni, w tym 3 strzały próbne i 5 liczonych.
Seniorzy i młodzież będzie mogła rywalizować w kategorii OPEN o Puchar Prezesa Oddziału Związku Szlachty Polskiej w Zambrowie - jedynie z Pistoletu Centralnego Zapłonu. Oddanych zostanie 8 strzałów w tym 3 strzały próbne i 5 liczonych.
 
Kontynuujemy w ramach zawodów rywalizację przedstawicieli rodów heraldycznych! Przed zawodami otworzymy listy uczestników, którzy przypiszą się do drużyn rodów heraldycznych, np. Dąbrowitów, Ślepowronów, czy też Lubiczów. Po zakończeniu rywalizacji zostanie podsumowana punktacja w ramach poszczególnych list i zostanie ogłoszona
zwycięska drużyna.
 
Główną atrakcją będą zajęcia szermiercze dla dzieci i dorosłych! Prezentacja broni białej. Zabawy bezpieczną bronią treningową.
Podstawy fechtunku szablą i strzelania z łuku polskiego, czyli orientalnego dla dzieci i młodzieży!
Mamy też propozycję dla dzieci i młodzieży. Przygotowaliśmy zabawy dla dzieci i młodzieży – samodzielne stawianie pieczęci lakowych, rzucanie podkową do celu, rzucanie granatami ćwiczebnymi, malowanie herbów dla najmłodszych. Będzie też możliwość zapoznania się z przedmiotami wykonanymi w technice druku 3D.
Koszt uczestnictwa wynosi 140 zł za osobę dorosłą biorącą udział w dwóch konkurencjach oraz 50 zł za udział w konkurencji jedynie Pistoletu Centralnego Zapłonu. Kosztu strzelania z broni małokalibrowej dla dzieci 20 zł.
Termin zawodów:
27 sierpnia 2023 roku (niedziela), początek o godz. 10:30.
Miejsce:
KLUB STRZELECKI SAGITTARIUS,
Stawiskowska 57a, 18-421 Piątnica Poduchowna
Chętnych proszę o rejestrację za pomocą poniższego formularza:
Uwaga! Należy zgłosić osobno każdą osobę/dziecko biorącą udział w zawodach. W przypadku zgłaszania kilku osób można podać jeden numer telefonu i jeden adres email, osoby która w razie potrzeby przekaże informacje innym.
Prosimy o zgłoszenia do 24 sierpnia 2021 roku. Późniejsze zgłoszenia są możliwe, ale proszę traktować je jako wyjątek – konieczne jest przygotowanie list startowych, wydrukowanie dyplomów itp.
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA. DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ. NA NAJLEPSZYCH CZEKAJĄ PUCHARY ufundowane przez patronów i Prezesa Oddziału.
Na miejscu będziemy mieli, podobnie jak w ubiegłym roku, miejsce na grilowanie. Zachęcamy do przywiezienia tego co kto sam lubi.

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Życzenia Świąteczne


Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Ś.P. Maria Krystyna Habsburg-Altenburg

Związek Szlachty Polskiej z wielkim żalem żegna zmarłą w dniu 2 października 2012 roku Księżniczkę Marię Krystynę Habsburg-Altenburg, przedstawicielkę jednego z największych rodów europejskich, a zarazem gorącą polską patriotkę. Przez całe swoje życie pozostawała wierna wartościom, jakie wyniosła z domu rodzinnego. W latach okupacji hitlerowskiej wartościom tym dał najpełniejsze świadectwo Jej ojciec, książę Karol Olbracht Habsburg, który odmawiając podpisania volkslisty przypłacił to uwięzieniem i konfiskatą majątku.

Trudne lata powojenne, kiedy rodzina żywieckich Habsburgów została przez władze komunistyczne pozbawiona polskiego obywatelstwa i zmuszona do emigracji, w żaden sposób nie osłabiły wielkiego przywiązania Księżniczki Marii Krystyny Habsburg-Altenburg do kraju, który zawsze uważała za swoją ojczyznę. Nigdy też nie przyjęła obcego obywatelstwa.

Powróciła do Polski na stałe w roku 2001. Ostatnie lata życia dane Jej było spędzić w miejscu, w którym się wychowała, i z którym przez całe życie czuła się emocjonalnie związana.

Gorący patriotyzm, któremu dawała wyraz we wszystkich swoich publicznych wypowiedziach, a zarazem Jej ujmująca skromność sprawiały, że cieszyła się powszechnym szacunkiem i sympatią.

Niech Pan przyjmie Ją do swojej chwały.

Rodzinie ś.p. Księżniczki Marii Krystyny Habsburg-Altenburg składamy wyrazy naszego szczerego współczucia.

Zarząd Główny ZSzP

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

List z Kancelarii Prezydenta

List Szefa Kancelarii Prezydenta RP Jacka Michałowskiego dotyczący obchodów 150. rocznicy Powstania Styczniowego.


Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
More Articles...
Page 19 of 59