Pływackie sukcesy Bogdana Ciundziewickiego z Gdańskiego Oddziału ZSzP

Szanowni Państwo!

Miło nam poinformować Państwa, że na Mistrzostwach Polski Masters w pływaniu z udziałem zawodników z Litwy, Łotwy, Rosji, Ukrainy i Słowacji, które w dniach 15 -17.11.2013 r. odbyły się w Krakowie, Kolega Bogdan Ciundziewicki – Wiceprezes Gdańskiego Oddziału ZSzP zdobył trzy tytuły Mistrza Polski Masters w pływaniu w grupie wiekowej 75+ (trzy złote medale na dystansach: 50m, 100m i 200m stylem klasycznym).

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Read more...
 

Zmarł prof. Jerzy Winkler, członek Oddziału ZSzP we Wrocławiu

Z żalem zawiadamiamy o śmierci ś.p. Jerzego Stanisława Winklera h. własnego, wieloletniego członka Oddziału Wrocławskiego ZSzP.

Zmarły w wieku 95 lat prof. Jerzy Winkler  cieszył się w ZSzP wielkim szacunkiem i sympatią. Pomimo zaawansowanego wieku aktywnie uczestniczył w działalności  Związku, biorąc udział w naszych oddziałowych spotkaniach. Bardzo będzie nam brakowało Jego wnikliwych opinii w sprawach ważnych dla naszego środowiska, a także cechującej Go pogody ducha i optymizmu, który udzielał się Jego otoczeniu.

W imieniu własnym i całej społeczności szlacheckiej zrzeszonej w ZSzP składamy najszczersze kondolencje Rodzinie i Bliskim Zmarłego.

Cześć Jego pamięci!

Zarząd Oddziału ZSzP we Wrocławiu

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Obchody 410-tej rocznicy bitwy pod Kircholmem

W dniach 27 – 28 września 2015 r. delegacja ZSzP O/Gdańsk w osobach: Jadwiga Kopeć, Tadeusz Hładki i Andrzej Teleżyński, z upoważnienia Prezesa Zarządu Głównego ZSzP pana Henryka Grocholskiego uczestniczyła w obchodach 410-tej rocznicy bitwy pod Kircholmem w Salaspils pod Rygą. W programie wyjazdu przewidziano również spotkanie z prezesem Związku Polaków na Łotwie panem Ryszardem Stankiewiczem i Zarządem ZPŁ.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Read more...
 

Verbum Nobile No. 20

Dear Readers,

If you wish to receive your copy of Verbum Nobile no 20 please visit http://www.szlachta.org.pl/en/verbum-nobile/nr-20-2016.html

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
More Articles...
Page 7 of 60