Biblioteka i czytelnie

Biblioteki i Czytelnie

Związku Szlachty Polskiej


Związek Szlachty Polskiej otwiera kolejne stałe placówki. Naszym zamysłem było zawsze, aby Związek nasz nie był fajerwerkiem, efektownym błyskiem, który zgaśnie po chwili - nawet najbardziej barwnej i spektakularnej. Pragniemy - aby był instytucją, stale się rozwijającą, cierpliwie budowaną i trwałą.

Aby ewentualne, pozyskane środki przeznaczać na jego wzmocnienie i zakorzenienie oraz budowę kolejnych oddziałów, a nie na akcje wielkie i głośne, które nie będą miały elementu trwałości.

Stawiamy więc na pracę u podstaw i model pozytywistyczny raczej niż na romantyczną fantazję, której u nas nigdy nie brakowało i na pewno nie zabraknie.

Pragniemy, aby nasze Oddziały i tworzone przez nie kolejne stałe placówki były miejscem spotkań z ciekawymi ludźmi, ciekawych wydarzeń.

Aby promieniowały wiedzą, tradycjami i kulturą. Aby były miejscem, które warto odwiedzać.

Na początek otwieramy czytelnie heraldyczno-genealogiczno-historyczne w kolejnych Oddziałach Związku.

Wiemy jak trudno jest dotrzeć do podstawowej literatury genealogiczno-heraldycznej i jak nieprzystępne potrafią być niektóre biblioteki publiczne.

Aby umożliwić dostęp do naszych ośrodków oraz rozpropagować fakt ich istnienia - zaczynamy publikację ich spisu, danych adresowych i katalogi zbiorów.

Na razie są skromne - ale z czasem na pewno będą coraz bogatsze - również dzięki Członkom i Sympatykom Związku. Katalogi stale powstają i nie obejmują jeszcze wszystkich zbiorów.

Ponieważ dwie czytelnie są już otwarte - w Warszawie i w Białymstoku, a trwają prace nad uruchomieniem kolejnych - nie chcieliśmy dłużej czekać i podajemy ten fakt do ogólnej wiadomości.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy serdecznie do odwiedzania i korzystania z naszych zbiorów.

Katalogi zbiorów:

  1. Oddział Białystok
  2. Zarząd Główny, Warszawa

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com