V Zawody Strzeleckie Oddziału ZSzP w Zambrowie

Zapraszamy do udziału w V Zawodach Strzeleckich organizowanych przez Związek Szlachty Polskiej Oddział w Zambrowie. Zawody odbywają się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Zambrów i Burmistrza Miasta Zambrów.
Zawody główne składać się będą z dwóch konkurencji:
– Pistolet Centralnego Zapłonu,
– Karabin Centralnego Zapłonu.
Uczestnicy będą rywalizować w dwóch klasyfikacjach: Członkowie ZSzP oraz Sympatycy. Liczyć będzie się suma punktów uzyskanych w obu konkurencjach: pistoletowej i karabinowej. Oddanych zostanie 8 strzałów z każdej broni, w tym 3 strzały próbne i 5 liczonych.
Seniorzy i młodzież będzie mogła rywalizować w kategorii OPEN o Puchar Prezesa Oddziału Związku Szlachty Polskiej w Zambrowie - jedynie z Pistoletu Centralnego Zapłonu. Oddanych zostanie 8 strzałów w tym 3 strzały próbne i 5 liczonych.
 
Kontynuujemy w ramach zawodów rywalizację przedstawicieli rodów heraldycznych! Przed zawodami otworzymy listy uczestników, którzy przypiszą się do drużyn rodów heraldycznych, np. Dąbrowitów, Ślepowronów, czy też Lubiczów. Po zakończeniu rywalizacji zostanie podsumowana punktacja w ramach poszczególnych list i zostanie ogłoszona
zwycięska drużyna.
 
Główną atrakcją będą zajęcia szermiercze dla dzieci i dorosłych! Prezentacja broni białej. Zabawy bezpieczną bronią treningową.
Podstawy fechtunku szablą i strzelania z łuku polskiego, czyli orientalnego dla dzieci i młodzieży!
Mamy też propozycję dla dzieci i młodzieży. Przygotowaliśmy zabawy dla dzieci i młodzieży – samodzielne stawianie pieczęci lakowych, rzucanie podkową do celu, rzucanie granatami ćwiczebnymi, malowanie herbów dla najmłodszych. Będzie też możliwość zapoznania się z przedmiotami wykonanymi w technice druku 3D.
Koszt uczestnictwa wynosi 140 zł za osobę dorosłą biorącą udział w dwóch konkurencjach oraz 50 zł za udział w konkurencji jedynie Pistoletu Centralnego Zapłonu. Kosztu strzelania z broni małokalibrowej dla dzieci 20 zł.
Termin zawodów:
27 sierpnia 2023 roku (niedziela), początek o godz. 10:30.
Miejsce:
KLUB STRZELECKI SAGITTARIUS,
Stawiskowska 57a, 18-421 Piątnica Poduchowna
Chętnych proszę o rejestrację za pomocą poniższego formularza:
Uwaga! Należy zgłosić osobno każdą osobę/dziecko biorącą udział w zawodach. W przypadku zgłaszania kilku osób można podać jeden numer telefonu i jeden adres email, osoby która w razie potrzeby przekaże informacje innym.
Prosimy o zgłoszenia do 24 sierpnia 2021 roku. Późniejsze zgłoszenia są możliwe, ale proszę traktować je jako wyjątek – konieczne jest przygotowanie list startowych, wydrukowanie dyplomów itp.
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA. DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ. NA NAJLEPSZYCH CZEKAJĄ PUCHARY ufundowane przez patronów i Prezesa Oddziału.
Na miejscu będziemy mieli, podobnie jak w ubiegłym roku, miejsce na grilowanie. Zachęcamy do przywiezienia tego co kto sam lubi.

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

XVII Międzynarodowy Festiwal Twórczości Religijnej

Związek Szlachty Polskiej serdecznie zaprasza na XVII Międzynarodowy Festiwal Twórczości Religijnej "Fide et Amore", który został objęty naszym patronatem honorowym.

Szczegółowe informacje dostępne w ulotce pod poniższym linkiem:

https://szlachta.org.pl/images/Fide_et_Amore_XVII_ulotka.pdf

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Herby Szlachty Polski - Tadeusz Gajl

Polecamy Państwu najnowsze dzieło autorstwa Pana Tadeusza Gajla pt. „Herbarz Szlachty Polski”. Autor od ponad dwudziestu lat popularyzuje polską heraldykę szlachecką. Najnowsza publikacja stanowi ukoronowanie dotychczasowej pracy badawczej Autora i zawiera ok. 5 tysięcy tablic z barwnymi wizerunkami herbów szlacheckich, wg wypracowanego własnego stylu rysowania. Książka wyposażona jest także w spis ok. 50 tysięcy nazwisk polskich rodów szlacheckich, wraz z przypisaniem herbów, z którymi występują w udokumentowanych źródłach. Warto podkreślić, że herbarz zawiera największy istniejący zbiór zarówno rysunków herbów jak również nazwisk szlacheckich.
„Herbarz Szlachty Polski” został wydany w formacie B5, w twardej, płóciennej oprawie i zawiera ponad 500 stron wysokiej jakości druku. Herbarz został objęty patronatem Związku Szlachty Polskiej.
 
Korzystając z okazji serdeczne Panu Tadeuszowi Gajlowi gratulujemy kolejnego wielkiego osiągnięcia a Państwa zachęcamy do zakupu herbarza. Dla członków Związku jest dostępna oferta specjalna – szczegóły u Prezesów Zarządów Oddziałów Związku w Białymstoku, Gdańsku, Krakowie, Toruniu, Szczecinie, Warszawie, Wrocławiu i Zambrowie.
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Dobromiła Rzyska-Laube w Toruniu

Związek Szlachty Polskiej Oddział w Toruniu zaprasza na spotkanie autorskie z Panią dr Dobromiłą Rzyską-Laube, autorką książki „Zbiory artystyczne polskich ziemian na Pomorzu
Nadwiślańskim od końca XVIII wieku po czasy dzisiejsze”. Spotkanie odbędzie się 8 maja 2023 r. o godz. 17tej w siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Centrum Dziedzictwa przy ul. Czerwona Droga 8 w Toruniu. Podczas spotkania Autorka omówi swoją pracę, nie zabraknie akcentów lokalnych. Będzie też możliwość zakupienia książki i uzyskania autografu (cena za książkę wynosi 130 zł, koniecznie w gotówce, liczba książek do sprzedaży bardzo ograniczona!).

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Zaproszenie na wystawę Myśliwskie Pasje Ziemian

Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy Zespół Pałacowo-Parkowy zaprasza do odwiedzenia wystawy „Myśliwskie pasje ziemian” w dniach 23 kwietnia – 1 października 2023 r. tymi słowami:
„I właśnie do świata ziemiańskich pasji myśliwskich przeniesie zwiedzających najnowsza wystawa czasowa w Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy. Do świata strzelb i poroży. Do świata myśliwych i zwierzyny leśnej. Będą mogli Państwo zobaczyć na niej całościowy przekrój tego świata. Zdobiące sale pałacu trofea (pochodzące ze znakomitej kolekcji Potockich z Łańcuta) pokażą, jakie zwierzęta stawały oko w oko z myśliwymi, a zarazem jak ważny był to element wyposażenia wielu ówczesnych rezydencji. Będzie okazja również przyjrzeć się wyposażeniu, bez którego myśliwi nie mogliby się obyć. Oprócz broni palnej i białej będą obecne inne nieodzowne narzędzia, takie jak sanie, z których polowano podczas zimowej aury, a także składana laska myśliwska z siedziskiem. Nie zabraknie rzecz jasna wspomnień i zapisków ziemian przywołujących te czasy oraz różnego rodzaju dokumentów, które pomogą zwiedzającym w poczuciu atmosfery leśnych ostępów dawnych czasów. To wszystko ma na celu ukazanie, jak wielkie znaczenie miały polowania na ziemiańskich dworach. Jak wielką były pasją.”

Więcej informacji znajdą Państwo:
https://www.dobrzyca-muzeum.pl/kartka.php?id=812

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
Strona 1 z 7