Maciej Saryusz-RomiszewskiMACIEJ SARYUSZ-ROMISZEWSKI h. Jelita

Urodziłem się w Krakowie 10.06.1960 r. W roku 1985 ukończyłem studia informatyczne na Wydziale Matematyki i Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego ze specjalizacją "Oprogramowanie i metody Informatyki". Moja dotychczasowa kariera zawodowa w strukturach handlowych firm koncentruje się wokół zagadnień tzw. nowych technologii. Od ponad dwudziestu lat pasjonuję się genealogią i heraldyką. Szczególnie upodobałem sobie Kresy, w tym Podole, Wołyń i kijowszczyznę. Z terenami tymi rodzina moja, wywodząca się w średniowieczu z Ziemi Sieradzkiej, jest związana już od ponad trzystu lat. Hoduję psy francuskiej rasy Basset Artezyjsko – Normandzki.

Jestem członkiem wielu stowarzyszeń, w tym Związku Kynologicznego w Polsce, Polskiego Towarzystwa Heraldycznego, Stowarzyszenia Pomocy Polakom Na Wschodzie ‘Kresy’, Małopolskiego Towarzystwa Genealogicznego, w którym pełnię funkcję wiceprezesa. Od roku 1999 jestem członkiem Związku Szlachty Polskiej. Współorganizowałem oddział krakowski Związku, pełniąc w nim funkcje sekretarza oraz skarbnika (w kadencji 2004 - 2009). Wielokrotnie wygłaszałem na forum MTG oraz na uniwersytetach trzeciego wieku odczyty popularyzujące heraldykę szlachecką i poszukiwania genealogiczne.

Moja żona Barbara jest analitykiem medycznym. Mam dwóch dorosłych synów: Wojciecha, adwokata i Miłosza, lekarza rezydenta w specjalizacji chirurgia dziecięca.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com