Kronika

 

Pływackie sukcesy Bogdana Ciundziewickiego z Gdańskiego Oddziału ZSzP

Szanowni Państwo!

Miło nam poinformować Państwa, że na Mistrzostwach Polski Masters w pływaniu z udziałem zawodników z Litwy, Łotwy, Rosji, Ukrainy i Słowacji, które w dniach 15 -17.11.2013 r. odbyły się w Krakowie, Kolega Bogdan Ciundziewicki – Wiceprezes Gdańskiego Oddziału ZSzP zdobył trzy tytuły Mistrza Polski Masters w pływaniu w grupie wiekowej 75+ (trzy złote medale na dystansach: 50m, 100m i 200m stylem klasycznym).

Przy tej okazji warto przypomnieć, że to nie pierwsze sukcesy pływackie Bogdana Ciundziewickiego. Od 2009 r. startował on bowiem na wszystkich Mistrzostwach Polski Masters w grupie wiekowej 75+. W ciągu tego 5-cio letniego okresu nie przegrał ani jednego tytułu Mistrza Polski w swoim stylu a wygrał ponad 20 na dystansach: 50m, 100m i 200m stylem klasycznym i utrzymał wszystkie rekordy Polski, które są teraz rekordami Polski wszech czasów, przez co należy rozumieć, że żaden Polak w grupie wiekowej 75+ nigdy nie osiągnął takiego wyniku.

W roku 2009 brał również udział w Mistrzostwach Europy Masters w Cadiz w Hiszpanii, gdzie zdobył 3 złote medale i tytuły Mistrza Europy Masters na dystansach: 50m, 100m i 200m stylem klasycznym oraz ustanowił 3 nowe rekordy Polski w grupie wiekowej 75+, które obowiązują do dzisiaj. Na Mistrzostwach Świata w 2010 r. w Geotheborgu zdobył brązowy medal na dystansie 100m stylem klasycznym, a na Mistrzostwach Europy w Jałcie w 2012 zdobył 3 brązowe medale.


Od 1.01.2014 r. Bogdam Ciundziewicki przechodzi do grupy wiekowej 80+, gdzie będą na niego czekały nowe wyzwania pływackie i nowe pole do bicia kolejnych rekordów.

Drogi Bogdanie, w imieniu całej społeczności skupionej w Związku Szlachty Polskiej składamy Tobie gratulacje i wyrazy uznania w związku z Twoimi dotychczasowymi sukcesami pływackimi i życzymy kolejnych osiągnięć sportowych w przyszłości!

Zarząd Główny
Związku Szlachty Polskiej

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com